Top 5 agenterna

TOP 5 AGENTKLASSER

På klassens egna hemidor ser du alltid poängsituationen i realitid:

Poängen för alla deltagande klasser ser du här >>

Supersäästäjät

2er, Nummen koulu

20 poäng

1-2Y, Huttukylän koulu/Ylikylän yksikkö

20 poäng

2, Karvsor skola

20 poäng

2D, Rajamäen koulu

20 poäng

4, Dalsbruks skola

20 poäng

Alla klasser som deltar i Agentäventyret:

Skola
Stad
Klass
Lagets namn
Poäng
Arvo Ylpön koulu
Akaa
5a
 
0
Aseman koulu
Hamina
PL2B-3B
 
20
Askiston koulu
Vantaa
2K
 
20
Askiston koulu
Vantaa
1T
 
20
Dalsbruks skola
Kimitoöns kommun
4
 
20
Dalsbruks skola
Dalsbruk
1-2
 
20
Elomaan koulu
Hirvensalmi
3
 
20
Haapahuhdan koulu
Riihimäki
2.lk.
 
20
Haapahuhdan koulu
Riihimaki
1
 
20
Hirvikosken yhtenäiskoulu
Loimaa
2b
HYK2B
0
Hönttämäen koulu
Oulu
2A
 
0
Hönttämäen koulu
Oulu
2B
 
20
Huttukylän koulu, Ylikylän yksikkö
Oulu
3-4
 
0
Huttukylän koulu/Ylikylän yksikkö
Oulu
1-2Y
 
20
Iisveden koulu
Suonenjoki
1
 
0
Iisveden koulu
Suonenjoki
2
 
20
Ilmajoen kunta/Ahonkylän koulu
Ilmajoki
4
 
0
Ilmaristen koulu
LIETO
3b
Rijova1967
0
Ilmaristen koulu
Lieto
1B
 
0
Kanniston koulu
Vantaa
2R
 
0
Kanniston koulu
Vantaa
3J
 
20
Kanniston koulu
Vantaa
2S
2S
0
Karamzin
Espoo
2A
 
20
Karvsor skola
Vörå
2
 
20
Kaunisnurmen koulu
Kouvola
3M
 
20
Kirjala skola
Pargas
åk 1-2
 
20
Kolsan koulu
Tuusula
1
 
20
Lakari
Pudasjärvi
1A
 
20
Lanneveden koulu
Saarijärvi
3.-4.lk
 
20
Lepolan koulu
Tuusula
2A
 
0
Mahnalan Ympäristökoulu
Hämeenkyrö
5AB
 
20
Malmin peruskoulu
Helsinki
2C
 
20
Malmin peruskoulu
Helsinki
3C
Taitavat, 3C
20
Maxmo Kyrkoby Skola
Maxmo
2
 
20
Niirala
Kuopio
1
 
20
Nummen koulu
Vaasa
2er
Supersäästäjät
20
Nurmelan koulu
Kinnula
2
 
20
Onkilahden yhtenäiskoulu
Vaasa
3A
 
20
Onkilahden yhtenäiskoulu
Vaasa
3M
 
20
Pähkinärinteen peruskoulu
Vantaa
1M
Niiskut
0
Päivänkehrän koulu
Espoo
2A
 
20
Päivänkehrän koulu
Espoo
2C
 
0
Päivänkehrän koulu
Espoo
2 k
 
20
Puumalan yhtenäiskoulu
Puumala
3
 
20
Puumalan yhtenäiskoulu
Puumala
1-2
 
0
Pyörön koulu
Kuopio
2A
Pitkälahden 2A-luokka
0
Pyörön koulun Pitkälahden yksikkö 1-2
Kuopio
2B
 
20
Rajamäen koulu
Nurmijärvi
2D
 
20
Riihenmäen yhtenäiskoulu
Mäntsälä
2A
 
0
Ritaharjun koulu
Oulu
3CD
 
0
Ritaharjun koulu
Oulu
3AB
 
0
Ruotsinkylän koulu
Tuusula
4A
 
20
Saarijärven yhtenäiskoulu
Saarijärvi
4B
4BAgentit
20
Savion koulu
Kerava
4ABC
Savion Neloset
20
Sirkkala skola
Åbo
4a
Sirkkalaskola4a
0
Staffansby lågstadieskola
Helsingfors
2
Stafistvåorna
20
Staffansby lågstadieskola
Helsingfors
4C
 
0
Syväkankaan koulu
Kemi
2B
 
0
Syväkankaan koulu
Kemi
2,A
 
20
Toivalan koulu
TOIVALA , Siilinjärvi
3B
 
20
Toivalan koulu
Siilinjärvi
3a
 
0
Tuiran koulu
Oulu
2D
 
0
Tuupovaaran koulu
Joensuu
1-2
 
20
Uramon koulu
Riihimäki
3B
Agentti003B
20
Uramon koulu
Riihimäki
3A
 
0
Vähärauman koulu
Pori
2D
 
20
Vehmasmäen koulu
Kuopio
2
 
20
Vehmasmäki
Kuopio
1lk
 
20
VUorenmäen koulu
Kirkkonummi
2ABD
Vuorenmäen energiasiepparit
0
Winellska skolan
Kyrkslätt
2B
 
20